Małe ojczyzny
TARSON na pływackim mityngu – 10 medali

Naszych 7 niepełnosprawnych sportowców, uprawiających od dwóch lat wyczynowo pływanie, brało udział w XXI Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Szamotułach 8.11.2017 r. Z zawodów tych przywieźli 10 medali. Każdy uczestnik zajęć na Termach Tarnowskich stanął na podium i zdobył medal. Ten sukces nie wziął się znikąd.

Trenują wyczynowo od ponad trzech lat uzyskując coraz lepsze wyniki w takich sportowych dyscyplinach jak: biegi, kolarstwo, pływanie i triathlon. Od samego początku ich trenerem jest Grzegorz Krzemiński. Pan Grzegorz jest absolwentem warszawskiej AWF. To pedagog, trener lekkiej atletyki, pływania oraz dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej. Posiada blisko 40. letnie doświadczenie trenerskie z osobami niepełnosprawnymi. Jest wieloletnim trenerem Kadry Polski na europejskie i światowe zawody Olimpiad Specjalnych. Przez pierwsze miesiące w Clubie WUEF w Tarnowie Podgórnym prowadził z naszymi niepełnosprawnymi podopiecznymi treningi społecznie. Później zostało to sformalizowane i jest finansowane poprzez zadania zlecone przez Gminę Tarnowo Podgórne oraz częściowo przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska WIELKOPOLSKIE – POZNAŃ. Sportowcy startują pod szyldem KOS Roktar Rokietnica. Menadżerem zespołu jest Grażyna Nowicka. Na uwagę zasługuje duże zaangażowanie rodziców, którzy dwa razy w tygodniu dowożą swoich podopiecznych i czekają aż się zajęcia zakończą. Prócz treningów są oczywiście imprezy sportowe takie jak Bieg Lwa i Triathlon Lwa, marszobieg w Dusznikach, zajęcia plenerowe nad jeziorem lusowskim a nieodłączną częścią imprez sportowych są mityngi Olimpiad Specjalnych.

Bardzo nas cieszy realizowana przez pana Grzegorza aktywność sportowa naszych podopiecznych. Jako rodzice obserwujemy, że wraz z nią przychodzą inne dobra: śmiałość, pewność siebie, odwaga, samodzielność, dobre emocje, umacniają się znajomości z rówieśnikami. Systematyczne wyczynowe zajęcia sportowe dają im coraz lepszą sprawność, umiejętność już nie tylko utrzymania się na wodzie ale pływania w stylach pływackich i uzyskiwania coraz lepszych wyników.

Poniżej tabela z wynikami naszych sportowców z ostatniego Mityngu Pływackiego w Szamotułach

Nazwisko i imię

Dystans/styl

Miejsce/medal

wynik

Blaszka Michał

25m / styl dowolny

II/ srebrno

00:36,1

100m / styl dowolny

III/ brąz

02:55,0

Dębska Marzena

25m / styl dowolny

I/ złoto

00:49,8

Jendras Krzysztof

25m / styl dowolny

II/ srebro

00:21,2

25m / styl grzbietowy

III/ brąz

00:28,1

Kandulski Jacek

25m / styl dowolny

III/ brąz

00:41,8

50m / styl dowolny

III/ brąz

01:35,2

Nowicki Szymon

25m / styl dowolny

V

00:25,9

25m / styl grzbietowy

I/ złoto

00:36,7

Stępniak Krzysztof

25m / styl dowolny

III/ brąz

00:53,1

50m / styl dowolny

V

02:05,9

Szulc Weronika

25m / styl dowolny

II/ srebro

00:50,8

50m / styl dowolny

IV

02:02,4

                                                      

Jesteśmy bardzo wdzięczni trenerowi Grzegorzowi Krzemińskiemu za wprowadzenie naszych niepełnosprawnych podopiecznych w świat prawdziwego sportu!

Rodzice i opiekunowie


www.tarson.pl

Więcej na temat Stowarzyszenia TARSON w dziale „Małe Ojczyzny”


Autor: naturalnie