Naturalnie poleca
Pod naszym Patronatem – Kardiologia Prewencyjna 2020

W dniach 18-21 listopada 2020 r. już po raz trzynasty odbyła się największa w Polsce konferencja poświęcone szeroko rozumianej kardiologii prewencyjnej. Tegoroczna Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii PTK „Kardiologia Prewencyjna – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” po raz pierwszy była w całości transmitowana w Internecie.

Szanowni Państwo!
  Dziękujemy za udział w XIII Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „„Kardiologia Prewencyjna 2020 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, która odbyła się w dniach 18-21 listopada 2020. Sesje, debaty i spotkania, które mieliśmy przyjemność oglądać na żywo w tych dniach, są dostępne dla Państwa w internecie do końca grudnia.

Program tegorocznej Konferencji obfitował w wiele ciekawych tematów. Ważną pozycję w programie miały sesje poświęcone różnym aspektom pandemii COVID-19. Szczególnie interesująca i ważna z punktu widzenia bieżącej sytuacji jest sesja poświęcona profilaktyce i leczeniu chorób niezakaźnych w dobie pandemii. Dużo emocje wzbudziła sesja poświęcona teleporadom, która została zaprojektowana jako sesja pro-kontra. Komitet Naukowy Konferencji przygotował także wiele innych interesujących sesji, między innymi sesje na temat nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii, niewydolności serca, choroby wieńcowej oraz leczenia przeciwpłytkowego i przeciwzakrzepowego. Niezwykle ciekawie prezentują się również sesje poświęcone wpływowi chorób układu krążenia na przebieg i wyniki leczenia COVID-19, kompleksowej opiece nad pacjentami z otyłością, czy profilaktyce udaru mózgu. W programie znalazły się też prezentacje najnowszych wyników dużych polskich projektów badawczych i inne doniesienia z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. Zapraszamy też do obejrzenia licznych sesjach dydaktycznych, w tym sesji wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz sesji z udziałem przedstawicieli europejskich towarzystw naukowych.

Wzorem poprzednich lat do udziału w konferencji zaprosiliśmy najlepszych polskich wykładowców i najwybitniejszych, cieszących się międzynarodowym uznaniem, ekspertów. Pozwalamy sobie wyrazić nadzieję, że jak w poprzednich latach, również tegoroczna konferencja okazała się miejscem twórczej wymiany poglądów.  
Zapraszamy przed ekrany Państwa komputerów!
Prof. dr hab. Piotr Jankowski
Prof. dr hab. Andrzej Pająk
Prof. dr hab. Grzegorz Kopeć Prof. dr hab. Tomasz Zdrojewski
Dr hab. n. o zdr. Agnieszka Młynarska
Dr med. Roman Topór-Mądry
Prof. dr hab. Aldona Kubica

 

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie konferencji oraz na portalu Facebook.

Do zobaczenia na ekranach Państwa komputerów!


Autor: naturalnie