Istnieją jeszcze takie miejsca, gdzie w przestrzeni znanych miejscowości turystycznych, znaleźć można ciszę i spokój. Słowem – wypoczynek dla 'ludzi z klasą’. "Naturalnie" poleca zakopiański STAMARY GRAND HOTEL, samemu doświadczając tego 'genius loci’. Znakomita kuchnia, miła obsługa, wysoka kultura bycia pracowników. Miło jest przebywać w Hotelu, gdzie w tych zwariowanych czasach, usłyszeć można słowo "Proszę, dziękuję", dostrzec uśmiech na twarzy…(P.N.)
Grand Hotel **** Stamary mieści się w budynku pochodzącym z 1905 roku. Od słynnego deptaku – ulicy Krupówki, dzieli go zaledwie 500 m.
Hotel gościł takie sławy jak: Ignacy Paderewski, Ignacy Daszyński, Wojciech Kossak, Maria Pawlikowska – Jasnorzewska oraz Józef Piłsudski. Tu prezentował swoje utwory Karol Szymanowski.
Atutem hotelu jest luksusowe Wellness & SPA o powierzchni 600 m2 z 10 gabinetami zabiegowymi. Wyposażone w profesjonalny sprzęt, w połączeniu z troskliwą opieką i wysoką jakością stosowanych kosmetyków gwarantuje doskonałe warunki do zadbania o wygląd i sprawność ciała oraz o przywrócenie harmonii i spokoju.
Od niedawna nowością w SPA są zabiegi fizjoterapeutyczne na bazie nowoczesnych urządzeń (laser wysokoenergetyczny, fala uderzeniowa i pole magnetyczne niskiej częstotliwości), masaże lecznicze i sportowe, kinesio taping – plastrowanie dynamiczne oraz leczenie ruchem. Wykonywane przez nas zabiegi fizjoterapeutyczne pomagają między innymi na bóle ścięgien, naciągnięte i spięte mięśnie, zwichnięcia, skręcenia, zapalenia stawów.
W roku 2015, z okazji 10 lat od ponownego otwarcia hotelu w 2005 roku, można skorzystać z jubileuszowego, autorskiego masażu Stamary.
Hotel przygotował również ofertę zabiegów dla Najmłodszych Gości – Kolorowe SPA dla Dzieci. W ofercie tej znajdziemy między innymi: Czekoladowe Szaleństwo czy Paznokcie Księżniczki.
Dla osób, które chciałyby poprawić sprawność i wymodelować ciało przez ruch organizowane są zajęcia z trenerem personalnym. Trening fizyczny można również uzupełnić spotkaniem z dietetykiem, który pomoże wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe.
W Centrum SPA znajduję się również basen z systemem hydroterapii i masaży podwodnych, jacuzzi, kompleks saun, siłownia oraz sala zabaw (80 m2) z dwupoziomowym placem zabaw i suchym basenem wypełnionym piłkami.
(Zdjęcia: Paweł Ł.Nowakowski, styczeń 2017.)
Autor: naturalnie