Małe ojczyzny
14 medali…wieści z TARSON

Naszych 8 niepełnosprawnych sportowców, uprawiających wyczynowo pływanie, brało udział w XXII Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Szamotułach 7.11.2018 r. Z zawodów tych przywieźli 14 medali. Startowali w konkurencji ze 150 zawodnikami z różnych klubów Wielkopolski.

Ten sukces naszych sportowców nie wziął się znikąd. Trenują wyczynowo od ponad trzech lat uzyskując coraz lepsze wyniki w takich sportowych dyscyplinach jak: biegi, kolarstwo, pływanie i triathlon. Od samego początku ich trenerem jest Grzegorz Krzemiński. Pan Grzegorz jest absolwentem warszawskiej AWF. To pedagog, trener lekkiej atletyki, pływania oraz dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej. Posiada blisko 40. letnie doświadczenie trenerskie z osobami niepełnosprawnymi. Jest wieloletnim trenerem Kadry Polski na europejskie i światowe zawody Olimpiad Specjalnych. Zajęcia sportowe finansowane są przez Gminę Tarnowo Podgórne oraz częściowo przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska WIELKOPOLSKIE – POZNAŃ. Menadżerem zespołu jest Grażyna Nowicka. Treningi pływackie odbywają się na Tarnowskich Termach. Każdy uczestnik tych zajęć stanął na podium i zdobył medal.

Bardzo nas cieszy realizowana przez pana Grzegorza aktywność sportowa naszych podopiecznych. Jako rodzice obserwujemy, że wraz z nią przychodzą inne dobra jak: śmiałość, pewność siebie, odwaga, samodzielność, dobre emocje, umacniają się znajomości z rówieśnikami. Systematyczne wyczynowe zajęcia sportowe dają im coraz lepszą sprawność, umiejętność już nie tylko utrzymania się na wodzie ale pływania w stylach pływackich i uzyskiwania coraz lepszych wyników.

Kazimierz Szulc


Autor: naturalnie