Małe ojczyzny
Tarnowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TARSON (II)

Szukamy Was – chodźcie do nas!

TARSON to dopiero co powstałe Stowarzyszenie, prowadzą je jednak ludzie z doświadczeniem w pracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Nazwa TARSON to skrót od pierwszych liter – TARnowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Od lipca jesteśmy organizacją wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS:0000686491) posiadamy już wszystkie niezbędne dokumenty by oficjalnie działać. W sierpniu zaplanowaliśmy naradę programową Stowarzyszenia, która ma wyznaczyć kierunki działania oraz cele na najbliższe miesiące, na rok 2018 oraz dalsze perspektywy.


Od Was do nas

Jesteśmy na etapie poszukiwania rodzin osób z niepełnosprawnościami. Prawny paradoks sprawia, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie Podgórnym, który posiada wykaz osób niepełnosprawnych wraz z kontaktami, nie może nam ich przekazać, bo obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych. Dla Stowarzyszenia pozostaje jedyna droga byśmy mogli do Państwa dotrzeć. Jest to droga jednokierunkowa: od Was do nas. Poniżej podajemy numery telefonów do trzech członków zarządu Stowarzyszenia Tarson, do których możecie Państwo zadzwonić, dowiedzieć się więcej i zgłosić swoje zainteresowanie. Można się też z nami spotkać osobiście we wrześniu w każdy wtorek w godzinach 16.00 – 18.00 w Clubie WUEF w Tarnowie Podgórnym, przy ul. Pocztowej 1. Można również skontaktować się z nami przez mail (adres poniżej).


By móc działać na rzecz osób niepełnosprawnych, musimy Was poznać, wysłuchać i wspólnie zobaczyć co jest możliwe do zrobienia teraz i później. Chcielibyśmy szukać propozycji dla różnych grup niepełnosprawnych od urodzenia: dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dla wózkowiczów, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, dla osób z autyzmem dla osób z innymi niepełnosprawnościami. Spróbuj, może akurat wspólnie damy radę! To Ciebie nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje.


Zatem serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów – przyjdźcie! Jest możliwe, że wspólnie sprawimy, by choć troszkę zmieniła się na lepsze nasza codzienność. Z własnego doświadczenia wiem, że już same spotkania, rozmowa, wymiana doświadczeń jest często pomocne. Gdy się poznamy lepiej może uda się już teraz wspólnie zrobić pierwszy krok, a być może niedługo coś więcej. Wierzę, że nasze młode Tarnowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TARSON w przyszłości rozwinie swoja różnorodną działalność oraz rozrośnie się poprzez coraz większe grono zainteresowanych mieszkańców.


Stanie się tak tylko wtedy jak pomożecie nam Was odszukać.

Kontakt: Grażyna – tel. 508610256, Paweł- tel.603684930, Kazimierz- tel. 665282828.

Adres mailowy: stowarzyszenie@tarson.pl


/Kazimierz Szulc/


Autor: naturalnie